Krab tęczowy 

Oglądasz wypowiedzi znalezione dla zapytania: Krab tęczowy

Temat: Jak sie za to zabrać???
"Kraby tęczowe hodowane hobbystycznie w terrarium osiągają przeciętnie 10 – 12 centymetrów. Na wolności spotykane są osobniki, których szerokość pancerza dochodzi do 20 centymetrów. Przeciętna długość życia w terrarium: 6-7 lat, a w środowisku naturalnym 10 lat. Wszystkie kraby przez całe swoje życie przechodzą tzw. linienie, czyli zrzucanie małego i przyciasnego pancerza. Z początku krab linieje średnio co 3 – 4 tygodnie, a gdy osiągnie dojrzałość (ok. 8 cm szerokości pancerza) linienie staje się rzadsze i odbywa się co 1 lub 2 lata. Zrzucanie pancerza umożliwia wzrost zwierzęcia" (krabownia.pl)
Twój zbiornik jest zbyt mały na kraba tęczowego. Zobaczysz, kupisz krabika i bardzo się do niego przwiążesz. Polecam wydać 55 zł na akwa 60cm dł - 30cm szer -30 cm wys. Będzie dobre dla kraba tęczowego.

Pozdrawiam


Temat: Pytanie dotyczące wody i akwaterrarium dla kraba tęczowego
Witam,
Mam zamiar kupić kraba tęczowego, ale interesuje mnie kilka rzeczy.

1. mianowicie - nie mam pojęcia czy woda dla niego musi być słodka czy słona. w internecie są na ten temat sprzeczne informacje.
jedni piszą, że trzeba dodać specjalnej soli akwarystycznej, a inni że wystarczy odstana woda z kranu. jaka jest prawda?

2. i pytanie drugie... - jaka jest minimalna wielkość akwaterrarium dla jednej sztuki kraba tęczowego.
tu też nie mogę w internecie znaleźć konkretnych rozmiarów.

będę wdzięczny za odpowiedzi


Temat: Akwarium
Ja Jakbym mial wybierać między krabem tęczowym, a krabem Mangrowym w sprawie kupna, niemógłbym się zdecydować.
Mój pierwszy krab był chyba mangrowym
Mój drógi krab (Edek) jest krabem tęczowym.
Każdy z tych gatunków ma wady i zalety.
Ja polubił bym każdego kraba.

POZDRAWIAM
Temat: Jak rozpoznać rodzaj kraba i jaki najlepiej kupić??
Jestem tego samego zdania. W większości na tym forum ludzie zajmują się hodowlą krabów tęczowych. Z bardzo subiektywnych przyczyn, z czystym sumieniem radziłabym Ci wybrać kraba tęczowego. Ja nie miałam większych problemów z tym gatunkiem. Uważam, że jego hodowla jest dość łatwa i przyjemna. A sam krab jest bardzo interesującym obiektem do podglądania. Wybierając ten gatunek, możesz liczyć na pomoc i doświadczenie innych hodowców. A jest tu ich kilku i mają całkiem sporą wiedzę na ten temat.
Temat: ŻYWIENIE KRABA
Krab wełnistoręki występuje najczęściej w Polsce północno - zachodniej w rejonach: Trzebież, pod Stołczynem (Zalew Szczeciński), ujście oraz prawie wszystkie dopływy Odry poniżej Wrocławia, a więc: Nysa Łużycka, Bóbr, Kwisa, Ślęza i Oława; w samej Odrze sięga do Brzegu, dorzecze Noteci pod Drawskiem, Warta pod Obornikami, wieś Przytoczninica (dorzecze Warty między Skwierzyną a Międzyrzeczem), Wisła pod Włocławkiem, dolna Wisła w okolicach Świbna, Martwa Wisła w miejscowości Przegaliny i Sobieszewo, Iłga (dopływ Drwęcy),okolice Rugii, Zatoka Pomorska, Zatoka Pucka, Hel, ujście Wisły, jezioro Wydminy pod Giżyckiem. Południowo-zachodnia granica zasięgu w Polsce przebiega przebiega na linii Brzeg - Włocławek - Wydminy pod Giżyckiem i obejmuje dorzecza Odry, Warty i Wisły.

Jest to krab stale przemieszczający się, dlatego bardzo możliwe, że faktycznie został złapany. Przecież to nie istotne jaka forma – wynurkowany, złapany. Chyba wszyscy wiemy o co chodzi. Nie czepiajcie się słówek.

Ich pokarmem są ślimaki, larwy owadów, skorupiaki, martwe ryby oraz roślinny wodne. Ale możesz spróbować karmić go podobnie jak kraba tęczowego.

Pozdrawiam

Dla zainteresowanych dodałam dwa artykuły na temat kraba wełnistorękiego znalezione w sieci. Miłęj lektury
Temat: ciekawostka
witam
grzebałam w necie i znalazłam taki fragment o krabie tęczowym
W ostatnich latach coraz więcej ludzi hoduje kraby tęczowe jako zwierzęta domowe. Kraby do trzymania w domu pochodzą najczęściej z odłowu, ponieważ ich rozmnażanie w akwarium jest bardzo trudne - malutkie kraby rozwijały się pomyślnie trzeba im zapewnić wszystkie warunki jakie zapewnia morska woda."

przeciez teczaki sa słodkow wodne ?
Temat: Jak sie za to zabrać???
Hmmmm...tak się zastanawiam czy nie dałoby rady w moim zbiorniku trzymać kraba tęczowego???? W ile czasu one dorastają do swojej maksymalnej wielkości?? Może gdyby ten krab byłby juz za duzy na ten zbiornik to bym go wydał i kupił małego. Co o tym myślicie??

Ps. Ogólnie kraby tęczowe mi się bardziej podobają.
Temat: Czy taka wielkość wystarczy?
Tutaj na forum dużo ludzi ma akwa o litrażu ok 35-40L. Kraby tęczowe tam żyją odbywają wylinki ( to chyba świadczy o tym że dobrze sie czuja ). ja chciałbym tylko jednego kraba do tego akwaterrarium. Nie wyszedł by na pewno z akwarium ponieważ mam do niego pokrywę. kiedyś ( za pół roku ) na pewno zapewnił bym mu większe akwa ale na razie nie mam takiej możliwości. Oczywiście mam wszystko co potrzebne czyli filtr, grzałkę i oświetlenie.
Pozdrawiam!!!

Ps. W internecie znalazłem że dla jednego kraba tęczowego wystarczy akwa o wymiarach 30 x 30 x 30 cm. Ta informacja jest na kilku stronach.
Temat: Kupie kraba tęczowego KATOWICE
witam,

zwolniło mi się osatnio duże akwarium, więc postanowiłem wrócić do dawnego hobby gdzie mogę kupić kraba tęczowego w Katowicach lub okolicach? może ktoś z was ma do sprzedania?

pozdrawiam,
Artur

PS> jeśli zły dział to przepraszam użytkowników i moderatorów i proszę o przeniesienie do właściwego
Temat: Trzy krabiki
Oj no to tak. Musimy parę rzeczy sprostować
1. Mówisz, że chcesz zapewnić krabom jak najbardziej naturalne warunki- czyli masz odpowiedź na swoje pytanie na temat miski z wodą - kraby żyją głównie(bywają wyjątki) na brzegach zbiorników wodnych czyli mają stały dostęp do dużej ilości wody. Bez wody krab nie mógłby przejść wylinki...
2. To że te kraby jeszcze się tolerują jest głównie zasługą dużego akwarium (tak na marginesie mógłbyś podać wymiary?) Zobaczysz czy nie zrobią sobie nic w czasie wylinki bo jak za pewne wiesz wtedy pancerz jest najbardziej podatny na urazy.
3. Kraby to nie zwierzęta towarzyskie kieruje nimi tylko instynkt. Co więcej kraby powinny być uważane za bardzo wymagające zwierzęta ponieważ takimi są. Tak na prawdę nic o nich nie wiemy są strasznie trudne w hodowli i ciężko jest stwierdzić co było np. przyczyną zgonu.
4. Dojdziesz kiedyś do tego, że kraba nie bierze się na rękę i nie głaszcze. Krab NIGDY! się nie oswoi a nawet z tolerowaniem Ciebie w swoim otoczeniu będzie ciężko.
5. Rozmnożenie kraba(tęczowego) graniczy z cudem ...
Pozdrawiam[/b][/i]Temat: www.kraby.ineti.pl
witam serdecznie,
zapraszam na www.kraby.ineti.pl
znajdziecie tam:
- zdjęcia krabów
- filmy video o krabach
- artykuły,ciekawostki
- opis hodowli kraba tęczowego
- forum
- mini sklepik
- linki do innch stron o krabach

odwiedźcie ten serwis, warto

pozdrawiam
witek
Temat: Dodanie kraba
TOWARZYSTWO DLA KRABA:
http://www.krabownia.fora.pl/towarzystwo-dla-kraba-t193.html

Żeby tam nie dublować pytania odpowiem:
krab podczas wylinki stanie się super pożywką dla drugiego- bez względu na to który jest większy. Separowanie? Ok- ale kraby tęczowe to zwierzęta terytorialne, więc tak czy inaczej będzie próbował zwalczyć konkurenta. Dla pewności przeczytaj temat o towarzystwie dla kraba
Temat: Wylinka kraba
Racja Dambala, generalnie im straszy tym rzadziej, ale wiek nie determinuje częstoltliwosci wylinki. To zalezy od diety, ilosci witamin, jakości warunków. Jednak najwazniejszym pozostaje zawsze wiek. Dlaczego? Jak każde zwierzę metabolizm u kraba równiez ulega zmniejszeniu. Procesy te są coraz wolniejsze, przyrost zostajke zahamowany, a w konsekwencji brak procesów wzrostu. Zwróćcie uwagę, ze im krab staje sie straszy, tym jego przyrost wielkosci jest mniejszy. Odwrotnie proporcjonalny do wieku. Przychodzi taki wiek, ze krab staje się zwyczajnym strauszkiem i proces ten zanika, potem zwirze zdycha.
Wracajac do czestotliwosci, tez jest jedna generalna zasada: w młodym wieku kraba wylinki moga następować nawet 3 do 4 razy w roku. U wiekowych skorup miedzy wilnkami mija czasem nawet pótora roku. Z obserwacji krabów u ludzi którzy je hodują ( i o zgrozo - wiedzą o nich mniej niż ja!!) wynika, ze niewiele okazów dozywa sedziwego wieku bez zapewnienia dobrych warunków żciowych (mikrobiotop i mikroklimat).
Poniewaz skupiam się na krabie tęczowym z racji jego hodowli, wrto przy tym zauwazyc a niesposób pominac, że wiek oraz częstotliwosć wylinek zalezy rónież od gatunku oraz specyficznych cech morfologicznych i osobniczych. Najlepszy przykład jest w zasadzie obok nas: raki w polskich wodach - jest kilka gatunków, jedne zyją max 5 inne 25 lat (sorki za offtopic).
Mam nadzieje, że rozwiałem choć część niejasności w tej kwestii.Temat: Zoo Afryka Oryginal - Rybnik
Jak tam byłem było to samo. Gdy zobaczyłem te akwa-terrarium nedosc że małe to jeszcze (tak jak napisałeś) były 3 kraby tęczowe +małe kraby chyba z 4 widziałem.

Powie mi ktoś gdzie mógłbym kupic kraba w Rybniku? Ostatnio niestety mój krab zdechł
Powiedźcie mi (jak wiecie) gdzie jest ten sklep i jakie ma tam kraby

P.S jakiego kraba najlepiej kupic? Miałem tęczowego, ale tym razem chciałbym innego.
Interesuje mnie także ich Cena.
Temat: Ataki krabów i inne pytania.

Nie polecam trzymac ze soba dwóch samców, moze to sie źle skończyc (ale oczywiście nie zawsze)
Do tego mogę dodac, że jeśli nie mamy na prawdę dużego akwa, to nie poleca się trzymania dwóch krabów w ogóle (bez względu na płeć). Moje akwa ma 112 l i nie zdecydowałbym się tam trzymać dwóch krabów.

Jeśli masz mozliwość, to oddaj jednego (przy założeniu, że sa to kraby tęczowe) do sklepu lub znajomemu. Jeśli nie, to musisz zapewnić obudwum krabom odpowiednio dużo miejsca, aby nie dochodziło do sprzeczek.
Polecam również przeczytanie tematu "TOWARZYSTWO DLA KRABA".
Temat: Zoo Afryka Oryginal - Rybnik
Poniżej jest moje zdanie na temat tego sklepu
Jest to:
Największy,najdroższy i najgorszy Zooolog w Rybniku
Kraby maja tam ciężki żywot
Byłem tam ostatnio w czwartek i przyjżałem sie im dokładnie
w ok. 40l akwa terrarium męczą się 3 kraby tęczowe
Maja ok. 15 cm wody, filtr i spleśniały korzeń
Co do jedzenia to nie wiem co i ile dostają ale nie wierze żeby były to normalne posiłki pokrywające zapotrzebowanie tych krabów
Napewno w ich diecie brakuje wapnia-2 mniejsze ale bardziej kolorowe kraby mają czarne plamy na pancerzu i odnóżach o średnicy ok. 0,5 cm
Dotrzegłem tam jeszcze jednego trochę większego, ale mniej kolorowego (wyblakłego) kraba.
Nie wyglądał zdrowo
Siedział biedaczek w dziurze pod spleśniałym korzeniem
Wcisnął się tam jak bardzo tylko mógł.
Cena jednego takiego kraba to 36 zł (najdrożej w Rybniku)
Poza tym taka ciekawostka co do marży jaka tam nakładają:
Niedawno sprzedałem tam 10 krewetek macrobrachum assamenisis za
4 zł/szt.
W czwartek z ciekawości spytałem się ile kosztuje taka krewetka (juz po nałeżeniu marży)
Normalnie mnie zatkało
24 zł/szt.
Bardzo prosto obliczyć że nałożyli 20 zł marży na jedną krewetke którą kupili za 4 zł
Podsumowując
Nie polecam tego sklepu
Temat: Krab tęczowy
a czy to jakieś specjalne świetlówki?
najważniejsze aby posiadały promienie UVA, UVB- niektórzy twierdzą że są niezbędne dla prawidłowego rozwoju kraba.
jak dasz mu zwykłą to sie nie przekręci... ale na wspaniałe kolory kraba nie masz co liczyć...
słyszałem o zasoleniu wody u kraba pustelnika, ale nie u tęczowego- u nas traktujemy go jako kraba słodkowodnego...
roślinki raczej potnie, sztuczne tak samo.Temat: Czy taka wielkość wystarczy?


Ps. W internecie znalazłem że dla jednego kraba tęczowego wystarczy akwa o wymiarach 30 x 30 x 30 cm. Ta informacja jest na kilku stronach.


Ale to wcale nie oznacza, że stwarzamy w ten sposób optymalne warunki dla zwierzaka. A chyba o to nam chodzi. Wbrew pozorom kraby szybko rosną. Ja uważam, że 30x30x30 to zupełnie to samo jakby kraba wrzucić do szklanej kuli. Taka hodowla, moim zdaniem nie jest poprawna.
Na wielu stronach piszą również, że krab nie potrzebuje filtra. I chyba przyznasz, że nie mają racji. Ja uważam jedynie, że musimy się starać budować krabowi jak najbardziej komfortowe akwarium. W innym przypadku, po co go w ogóle hodować?

Pozdrawiam
Temat: Wylinka kraba
Witam jest to mój pierwszy post
A wszystko zaczęło się tak że moja siosta niecałe trzy tygodnie temu kupiła kraba teczowego.Niestety kilka dni temu siostra znalazła pracę za granicą i musiała wyjechać... Ona przynajmniej znała się na chodowli....ja z tego co się orientuję mało wiem
Dostałem krabika Szumka ,i obiecałem się nim zajmować.Mianowicie krab zrobił mi miłą niespodziankę Przez ostatnie 2 DNI nic nie jadł...ale nie widziałem żadnych pęknięć na skorupie itd. Wiedziałem ze te zwierzaki "zmieniają" pancerzyk,ale nigdy tego nie widziałem Ździwiłem się rano gdy zobaczyłem "wylinkę" ,ponieważ sie tego nie spodziewałem! .Wiem że kraby zazwyczaj przed wylinką robią się ciemniejsze,mój akurat nie dawał po sobie poznać co się święci Teraz mam tylko kilka refleksi związanych z Szumim .Wiem że te zwierzaczki zjadają swoją wylinkę.Ale chciałbym mieć jakąś pamiątkę.Czytałem kiedyś że ludzie zostawiają sobie szczypce.Niestety nie wiem jak je "zakonserwować" i jak wyjąć.Bo z tego co wiem najlepiej nie straszyć kraba po "wylince",nie wsadzać do niego rąk itd.Czy mógłby mi ktoś powiedziec coś na temat tego jak trzeba się z nim obchodzić w tym okresie Ile czasu "twardnieje" im nowy pancerzyk Kiedy należy wyjąć wylinkę żeby zostawić sobię szczypce[ale to dziwnie brzmi ],nie robiąć krzywdy krabikowi:),albo czy wogle nie nalezy jej wyjmować. Proszę o odpowiedź i jakieś dodatkowe informacje .Z góry thx Czekam na jak najszybszą odp.Temat: Wylinka kraba
nie rozumiem takich ludzi rozpieszczony braciszek co wsyzstko musi miec - weź go na chwilę do siebie na lekcje na miesiąc to mu się odechce!! a mamusia i tatuś to nie potrafią pomyśleć że nie dorósł do takich zwierząt??(sorry ale troche si.ę wkurzyłem)
uważam że one cały czas pwinny być osobno - przedstaw rodzicą sprawę powiedz że jak twój brat musi mieć co chce i to co ty to te kraby muszą być w większym akwarium !! jak ci nie pozwolą to na serio daj numer albo poproś ich o przeczytanie tego postu
Drodzy rodzice KrzysieK432,
Jako iż nie rozumiem waszego stanowiska w sprawie z młodszym bratem, a państwa synem zwracam się o to aby te dwa kraby zostały przeniesione do większego akwarium ponieważ tego wymagają!! Warunki do trzymania 1 kraba tęczowego są bardziej wymagające niż te jakie mają!. Chodzi mi tylko i wyłącznie o dobro zwierząt. Dobrym rozwiązaniem byłoby również oddanie jednego kraba ponieważ to nie zabawka!!!!!Jeżeli mają państwo jakieś uwagi lub sugestie lub po prostu pytania proszę o kontakt pod numerem kom.663227355Temat: Czy taka wielkość wystarczy?

A czy krab mangrowy mógłby w takim mieszkać?
Stado - grupa osobników jednego gatunku zwierząt, żyjąca na określonym terytorium Grupą nie określimy jednego czy dwóch osobników, prawda? Mangrowce są mniejsze i jak na początek takie akwa mogłoby być. Jednak uważam podobnie jak poprzednicy, że dla kraba tęczowego takie akwarium jest za małe. Człowiek zamknięty w pomieszczeniu o wymiarach 10x10m (5x długość człowieka, 30cx30cm to 5x szerokość kraba) też nie czułby się dobrze nawet przez pół roku, prawda? Tak jak pisała Magda: starajmy się stwarzać optymalne warunki do hodowli krabów.

Pozdrawiam gorąco.
Temat: Dodanie kraba
Witam!
Od wakacji mam kraba tęczowego ale na razie nie ma zbyt wielkiego apartamentu. Na gwiazdkę postaram sie mu kupić duużo większy ale chciałbym dodać jeszcze kraba mangrowego. Czy nic sobie nie zrobią skoro mój krab przyzwyczaił sie już do życia w samotności? Czy raczej powinienem tylko powiększyć akwarium Tadeusza i zostawić go tam samego?

PS. Powoli wracają mu kolorki dzięki za rade z tą dietą.
Temat: kraby tęczowe
historia jest taka:
dzieci bardzo chciały mieć "jakieś zwierzątka", a ponieważ odpadają wszystkie futrzaki i ptaszydła (ogólnodomowa alergia), a na żółwia się nie zgodziłam, pozostały kraby
i tak od dnia dziecka mamy dwa akwa-teraria
wszystko było super do wczoraj, kiedy się okazało, że kraby w jednym terrarium się cudownie rozmnożyły po dokładnych oględzinach okazało się, ze przeszły wylinkę i to oba na raz; niestety jeden z nich stracił kilka nóg (nie wiem, czy miało to związek z linieniem), co niezmiernie zasmuciło moją córkę
czy ktoś z Państwa miał może do czynienia z krabami i może mi udzielić informacji na temat odrastania karbowych odnóży?Temat: TOWARZYSTWO DLA KRABA
odnośnie hodowli kilku krabów TĘCZOWYCH znalazłem w internecie taką odpowiedź

"Czy mogę hodować kraby razem?
Na początku jest to niewskazane. Jeżeli jednak masz spory zbiornik z wieloma kryjówkami to możesz spróbować. Warto pamiętać, że kraby są silnie terytorialne najlepiej hodować harem (jeden samiec + 2 samice jako podstawowa liczba). Walki między osobnikami najczęściej kończą się utratą kończyn lub śmiercią."
Temat: Wylinka kraba
Witam może ktoś z was wie coś na ten temat, Taka mała ciekawostka.

Słyszałem jakiś czas temu, (nie konkretnie o krabach tęczowych) o krabach innego gatunku i szczerze mówiąc pare hm est lat do tyłu ale to przecież krewnikaki, nazwy ich niepamietam. Mówili że gdy przechodzą wylinke a oczywiscie dzieje się tak bo skorupa jest sztywna i nie rośnie, Kraby gdy są miękkie ROSNĄ CZYLI (a trwało to również kilka dni ) wychodziło by na to że nasze krabiki rosną i muszą zrzucać skorupe , poczym jeszcze troszke rosną gdy ich skorupy są miękkie!? Co wy na to?Temat: co słychac u Waszych Krabików
CZy byliście niedawno w Warszawskim zoo? Jest tam nowy pawilon bezkręgowce. I mają tam olbrzymiego kraba tęczowego.
A co do życia krabów - przeżyłam szok.
Mój krab nie wiem jak ( on jest na 1 pietrzę ja byłam na dole) wylazła z akwarium, zszedł po schodach i znalazł sie na dole. Mój 9myśliwski pies go wywęszył dobrze, że henio (krab) szybko schował sie pod szafkę bo tak by było po nim. A po drodze miał jescze mnóstwo kryjówek, dzięki Bogu że się gdzieś nie ukrył i nie utknął.
Temat: co słychac u Waszych Krabików

To nie są takie duże. Ciekawe...
Może Moderatorka lub Administrator będą wiedzieli o co chodzi, bo ja nie mam pojęcia.

POZDRAWIAM
Moim zdaniem mogą być różne przyczyny takiego stanu rzeczy. Kraby tęczowe nie są nam niestety tak dobrze znane jak byśmy chcieli. Ja uważam, że jezeli są aktywne, to nie powinieneś sie przejmować aż tak bardzo. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to bardzo zwolniony metabolizm Twoich krabów. Jaką mają temperaturę a akwa? Możliwe, że niska temperatura powoduje zwolnienie przemiany materii (jak u innych zwierząt zmiennocieplnych), a co za tym idzie brak wylinki.
Gdzieś kiedyś czytałem, że kraby mogą wstrzymywać przejście wylinki (nie wiem jednak czy mogłby to zrobić przez rok) jeśli obawiają się czegoś. W Twoim przypadku mogą obawiać się siebie nawzajem. Ale to nie są potwierdzone informacje- jak dotąd nie spotkałem się z takim zachowaniem u nikogo poza autorem tamtego tekstu.

-----------------------------------------------------------------------------------
Witam ponownie Leel. Dobrze, że tata zaangażował się w hodowlę kraba- będzie Ci łatwiej gdziekolwiek wyjeżdżać
Temat: WYLINKA KRABA

Wapno
Oskórek, czyli chitynowy pancerz kraba tęczowego jest zbudowany z chityny oraz wysycany solami wapnia, dlatego podawania dodatkowego wapnia krabowi może wpłynąć pozytywnie na dalszy jego rozwój.
Jednak, gdyby spojrzeć na inne skorupiaki, np. krewetki to dowiadujemy się, że najwięcej węglanu wapnia pobierają one przy pomocy skrzeli. Istnieje, więc możliwość, że krab również pobiera węglan wapna w większości przypadkach za pomocą skrzeli.
Co prawda jest to tylko teoria, ale Balbina napisała, że dodaje kilka kropel uzdatniacza, który zawiera m.in wapń. Może jest go, aż tyle w wodzie, że mu wystarcza do regeneracji?

Mogłabyś podać dokładną nazwę tegoż uzdatniacza?
Temat: Krab i glonojad
Czesc. Zastanawiam sie nad kupieniem kraba teczowego. Mam juz zalozone akwarium (okolo 150 litrow). Aktualnie jest w nim glonojad - Placostomus, ktory ma 20 cm i dwie 3 cm rybki, ktore do za max rok powinny miec 6 cm. Chcialanym do nich wprowadzic kraba, ale bardzo sie martwie o mojego glonojad. Czy krab nie zrobi mu krzywdy? Czy nie bedzie na niego polowal? Nie wiem czy podejmowac ryzyko, bo nie chcialabym stracic mojego ulubienca - glonojada.

Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
Temat: Jak długo macie swoje kraby?
no ja mam kraba 11 lat. ma 8 cm szerokosci pancerza, duzym szczypcem rozprul niedawno mamie palec (przy karmieniu).

nie wiem co to jest za krab, chyba teczowy. nie pamietam ile mial wylinek, ale sporo.

wie ktos ile maksymalnie moga zyc kraby? bo proboje sie od paru tygodni dowiedziec i nigdzie nie ma zadnej sensownej odpowiedzi.
Temat: Krab tęczowy w Łodzi
Dzięki
Strasznie długo tego kraba szukam. Tata zadzwonił do Delfina, i okazało się że mają trzy sztuki tęczowych Uratowałeś mi życie...
Temat: WYLINKA KRABA
I tu pojawia się problem. Sylwek swojego starego pancerza nawet nie liźnie - poprzednia wylinka leżała w akwa ponad tydzień i nic. Za to już dwa dni po wylince Sylwek normalnie je - ochotki, gammarusy, etc. Tak więc mam po nim pamiątki w postaci kolejnych pancerzy... Kolejna sprawa - z tego co zauważyłam w galerii - kraby tęczowe mają gładki, twardy i zaokrąglony pancerz -- mój krab ma ciemny, chropowaty pancerzyk - korpus Sylwka jest w trochę kanciaty - coś jakby trapez - część tylna węższa a oczy na najszerszych kątach trapezu. Teraz śpi w swoim akwa uwieszony pod kamieniem "głową" w stronę dna, jak nietoperz jakiś No i w ogóle wracając do wylinki - mój ją przechodzi na otwartej powierzchni - pod wodą, w przezroczystym akwa, oświetlonym i zupełnie nie przeszkadza mu, że ktoś się na niego patrzy... Heh, dziwny jest
Temat: Jak sie za to zabrać???
Witam serdecznie!
22 litry, to niestety trochę mało na kraba tęczowego. To zwierzęta, które potrzebuja przestrzeni, bo rosną dość duże. Jednak uwazam, że małe stadko (3-4 sztuki) krabów mangrowych mógłbyś w nim trzymać.
W kwestii urządzenia polecam zapoznać się z działem TERRRARIUM na stronie
www.krabownia.pl
Tam wszystkie potrzebne rzeczy zostały napisane;
i poczytać trochę tematów w tym dziale na forum.

Należy pamiętać, aby akwarium przykrywać, kraby to sprytne stworzenia!

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w urządzaniu akwa!
Temat: Coś nie tak z moim krabem! ! !
Witam,

Jestem posiadaczem Kraba Tęczowego i mam z nim taki problem jego szczypce częściowo z białego koloru zmieniły się na kolor fioletowy.
Co może być przyczyną tych zmian?Mam jeszcze jedno pytanko posiadam filtr akwariowy i mam taki dylemat posesja mojego kraba wysypana jest żwirkiem który zakupiłem w sklepie Zoologicznym i czy filtr nie będzie wciągał piasku?

Za pomoc z góry dziękuje i Pozdrawiam...
Temat: Odpowiednie akwa
Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy. Nie mam jeszcze kraba, ale planuję owego zakupić, oraz skompletować sprzęt. Z tego powodu chciałbym zapytać czy to akwarium i wyposażenie byłoby odpowiednie dla jednego kraba tęczowego:

tropicalfish.istore.pl/sklep,1619,,,03,--zakupinpl--,pl-pln,372124,0.html

(nie mogę podać linka bo zarejestrowalem się przed chwilą, proszę o wklejenie sobie adresu do przeglądarki)

planuje jeszcze do tego dokupić świetlówkę z promieniami UVA i UVB

Jak oddzielacie część wodną akwa od części lądowej?

Krab musi mieć jakieś schodki do wychodzenia na ląd, czy jak żwirek będzie ten 1cm wyższy od wody(tzn 10cm wody i 10-11 żwirku, bez schodków czy czegoś takiego) to i tak sobie poradzi?

Proszę o pomoc.
Temat: kozak i rambo
Kraby bardzo fajne.

Na zdjęciu z Rambem widzę neonkę. Ile ją Masz? Kraby ci na nią nie polują?

Co do akwarium to powiem, że bardzo ładne i bardzo dobrze utrzymane.

Co do części lądowej to ja bym dał żwirek jednolity (najlepiej taki jak w części wodnej, albo żwir rzeczny) Biały najlepiej będzie podkreślać barwy kraba tęczowego bo na twoim trochę nie wyraźnie go widać.

Bardzo ładnie prezentuje się korzeń w cześci lądowej.
Temat: jak określic wiek kraba?

Kraby tęczowe hodowane hobbystycznie w terrarium osiągają przeciętnie 10-12 cm, a żyjące na wolności ok. 20 cm (szerokość pancerza). Przeciętna długość życia w terrarium: 6-7 lat, a w środowisku naturalnym 10 lat.
Z początku krab linieje średnio co 3-4 tygodnie, a gdy osiągnie dojrzałość (ok. 8 cm szerokości pancerza) linienie staje się rzadsze i odbywa się co 1 lub 2 lata.
Temat: R.A.M.B.O krab wełnistoszczypcy
jest swietny, zwazywszy, ze wiekszosc z nas ma kraby teczowe to mile urozmaicenie forum i nowe doswiadczenie

z drugiej strony, ciekawe czy ktos probowal trzymac welnistorekiego z teczowym

ja nie bede probowac, Polonia NIGDY wiecej nie bedzie miala lokatorow, ona nawet dzdzownice przyniesiona z dworu potrafi zwiazac na kokardke i zezrec w sekunde

ale jezeli ktos ma takie doswiadczenie to niech da znac, chetnie poczytam ( pod warunkiem, ze nie bedzie to zbyt brutalne )
Temat: Nasze Terraria [tu wrzucamy zdjęcia]

Wodospad jest zabezpieczony! Jest to w dziale nasze kraby i temat trzy krabiki. Tam widać na zdjęciu wyraźnie szybkę nad nim. Świetlówka z UVB i UVA będzie prawdopodobnie dzisiaj. Będzie jeszcze korzeń, muszla, skałka i rośliny, a więc sam widzisz jak staram się odtworzyć ich naturalne warunki, aby osiągnąć mój cel-rozmnożenie kraba tęczowego.Muszla utwardza wodę. Rośliny, skalę i korzeń z naturalnych warunków kraba czy takie pierwsze lepsze ze sklepu zoologicznego? Zresztą to są tylko dodatki, nie da się odtworzyć idealnie klimatu. Przynajmniej nie za pieniądze jakie stać przeciętnego hodowcy.

Za świetlówkę dusy plus.Temat: Nasze Terraria [tu wrzucamy zdjęcia]
No dobra wreszcie moglem zrzucic wszystkie zdjecia na server.

Tu jest link do strony:
http://www.pronet.lublin.pl/~perski/lobo.htm

Akwarium 80x40x40
Zawiera
- Kraba Tęczowego (Lobo)
- Krewetke przezroczystą (Amber)
- jakies 10 kilo piachu
- dużo łupków
- filtr jakiśtam i grzałkę 50W
- Tropikalne tło :]
- Anubiasa (nadgryzionego już) Cryptocoryne Jachnelii x 2 (także nadgryziona)

W przyszłości maja przybyć 2 anubiasy i ladny koral :]
Kran jest u mnie juz po dwoch wylinkach krewetka miala byc obiadem ale tak sie zadomowila ze nawet mieszkaja razem w jednej kryjowce z moim krabem.

Wlasnie w tej chwili moj krab doslownie szaleje. Pelnia jest czy co? Wariat jeden lata tu i tam jak oszalały :]

Zdjęcia nie sa zbyt dobre bo akwarium jest poprostu brudne jakis ponad tydzien temu czyscilem juz i jest troche syf.Temat: Sprzedam :akwa 80x30x40 , 2 kraby tęczowe, korzen , zwir
Sprzedam 2 kraby zdrowe sa ale brakuje im odnóży jakos 3:2 3:3
Jednemu odrastają powolutku 2 nogi drugiemu chyba też.
Odrosną im z czasem kupilem takie w sklepie ale było ich na miejscu sporo w malym baniaczku i chyba potraciły nogi tam pobiły sie.

Akwarium 80x30x40 bez rys idealne, kupilem dla nich je.Mam je okolo 2-3 miesiecy

Korzonek bardzo fajny dalem za niego 30-40zl ma w srodku fajną nore chowa sie jeden w niej

Chyba 2 woreczki piasku kwarcowego.

Dozuce filterek aquaszuta nie jakis pro dalem za niego jakos 20-30zl styknie

Sprzedaje ponieważ to zbyt dobrze im u mnie i nie widac ich bo leża w korzeniu albo pod nim w piasku pozatym mam jeszcze zbiornik morski , i slodkowodny i psa i nie mam już siły karmić i sprzątać i codziennie z rana zapalać im swiatla.

Jak do tej pory dbam karmie je owockami i warzywami czasem zuce kawalek fileta ale nie mam już zdrowia , mam też problem z parowaniem wody mam 3 baniaczek nie kryty i juz nie wytrzymuje spać bez otwartego okna codziennie paruje mi 3-4 litry i męczy mnie to.

Kraby kupilem za 50zl w blue city jestem z bemowa , akwarium za 100zl , filterek za 20-30zl , korzen ciup wiecej jak 30zl.

Jeśli ktoś chce oddam za 100zl calość bez oświetlenia bo mam belke która przyda mi sie do innego akwarium jak zepsuje mi sie stara

Jak cos to pisać gg 3632403
Temat: Bob (budownicz) i Stefan :) oraz Zygmunt NOWE ZDĘCIA
Popieram Kosciuszk, za malo czesci ladowej.

Myslalem podobnie jak Ty, kiedy mialem zle urzadzona czesc ladowa to krab praktycznie calymi dniami i nocami przebywal w wodzie i myslalem, ze po co mu wiec 70% czesci ladowej?

Zaryzykowalem iz robilem dobra czesc ladowa i moge w pelni potwierdzic, ze kraby teczowe to zwierzeta w 3/4 zyjace na ladzie. Szkoda, bo sie tak mecza u Ciebie chociaz pewnie tego po nich nie widac.

Mimo wszytko podziwiam i gratuluje, ze hodujesz az 3

Pozdrawiam
Temat: Stefan
Chyba warunkami nie musisz się zbytnio przejmować. Zwykłe czy nie, Polonia już tyle lat z Tobą żyje. A to z pewnością o czymś świadczy. Stefanowi udało mi się zrobić kilka fajnych zdjęć, lśniący pancerz zawdzięcza temu, że chwilę przed zrobieniem zdjęcia był w wodzie. Chociaż tak naprawdę, kolory ma jeszcze dość tęczowe jak na kraba tęczowego trzymanego w niewoli.

Dziękujemy za komplementy
Temat: Jak trafiliście na KRABOWNIĘ?
Jak trafiłam na tą stronkę? Po prostu szukałam dobrego forum aby poczytać o krabach tęczowych i bardzo chciałam wystawić zdjęcia mojego kraba i jego akwarium gdzieś do oceny no i trafiłam na stronę krabowni a następnie na forum Chwale sobie to forum jednak miałam nadzieje że więcej osób wypowie się na temat mojego akwa i krabika Ale cóż nie można mieć wszystkiego
Pozdrawiam
Temat: Trzy krabiki
A wiesz, że masz bardzo dużo racji. Naprwdę przepraszam za to zachowanie ale jak mówił Dios w tym wieku mam zapał do wszystkiego. Niedawno oddałem kraba dla kolegi więc spoko. I jak będziesz mógł (i chciał) pomagać to pomóż mi w tym gatunku. To nie jest rozkaz tylko prośba. Tym razem będę się słuchał. Nabyłem doświadczenia i teraz sam jestem przeciwnikiem trzymania kilku krabów tęczowych jednocześnie. Wszystko dzięki forumowiczom. Przepraszam za wszystko co złego zrobiłem i za to, że uraziłem Diosa.Temat: Oswajanie Krabiszonka :)
Cześć wszystkim. Jestem tu nowy Jestem szczęśliwym posiadaczem kraba tęczowego.

U mnie z tym oswajaniem było tak. Krab był tak płochliwy, że jeden mój ruch, nawet kilka metrów od niego, płoszył go. Teraz jest trochę inaczej. Wychodzi w mojej obecności z kryjówki. Jeśli zachowuję się delikatnie, nie ucieka. Czasami nawet podchodzę blisko, żeby go sobie poobserwować. Czasem zdarza mu się jeszcze uciekać, ale zazwyczaj zastyga nieruchomo. Mam wrażenie, że chce wejść do kryjówki, ale boi się tego zrobić, bo ma daleko. Musiałby przejść długi odcinek, a ja się na niego gapię. Jak sprzątam w akwarium, czasami ucieka, czasem muszę go przeganiać. Da się go pogłaskać. Ale cóż, nigdy nie odważyłbym się go wziąć na rękę.
Temat: Piękny krab z Chorwacji


Prawda ze przesliczny ? To przez niego mam ochote kupic sobie kraba teczowego do domciu x).
Temat: Trzy krabiki
Nie wiem czy 2 kraby tęczowe i 3 mangrowe to nie za dużo, ale jeśli mówisz, że jest dużo kryjówek a akwarium jest 375-litrowe to czemu nie. Nie chcę ci nic rozradzać ani zmieniać twojej decyzji, ale ja na początek kupiłbym 1 mangrowego i sprawdził stosunek do siebie twoich krabów, ale to zależy od ciebie.Temat: Trzy krabiki
Dostałem pod choinkę super akwarium Jak się cieszę, że moje krabiki będą miały więcej przestrzeni!

Dzięki za odpowiedź na temat lądu i wody. Wymiary akwa tego w którym są krabiki (teraz): 80cm długości, szerokość różna, bo mam profilowane ale gdzieś około 35cm i 40cm wysokości. Te nowe, dostane: 150cm długości, 50cm wysokości i około 45cm szerokości, bo to profilowane. Wiem, że kraby to wymagające zwierzęta. Krabiki tolerują mnie w swoim otoczeniu. O rozmnożeniu kraba tęczowego dyskutowałem z K_S i wynik był taki, że to graniczy z cudem. Jeśli to czytałeś to wiesz, że ja to wiem.Temat: "Animals" DH Merkury - Jastrzębie Zdrój
Znam ten sklep niestety bylem w nim tylko raz a wtedy krabow akurat nie było W wodzisławiu sa równie dobre sklepy zoologiczne ale ja tam wole kupować u prywatnych hodowców, kraba teczowego kupilem w zoologiczno-wedkarskim na ulicy 11 listopada w Jastrzebiu
Temat: Co ma krab do owada?
Czego ta Ewolucja nie wymyśli...
A kraby tęczowe mogą "węszyć" na lądzie???

Dzięki Magdzie możemy się dowiedzieć coraz więcej o naszych podopiecznych... Tak dalej!!!
Temat: Skoki temperatury
Siemka
Moze ktoś mnie pamięta i tą kację z tymi małymi krabikami.

Kupiłem sobie dzisiaj kraba tęczowego i chciałem widziedzieć czy krab poradzi sobie z wyższą temperaturą. Obecnie jest wieczór i od godziny 17 w zbiorniku ma temperaturę 24 stopnie. Ale wcześniej zanim wszedł do zbiornika temp. wody byłą 31 stopni.

Czy bardzo jest to dla niego groźne? Cz będzie w stanie sam się ochłodzić np wyjśc na skałę albo stanąc przy wylocie filtra? Czy lepiej dmuchać na zimne i przestawić jego miejscówkę?

Nie mieszka on w klasycznym akwarium ze szkła tylko z plexi, bo takie było dostepne jest równie duże i miałem za darmo. A plexia inaczej przejmuje temp. niż szkło.

Mam jeszcze pare pytań ale to w innych postach. chyba że ktoś udzieli mi indwidualnych odp na ggTemat: Ataki krabów i inne pytania.
Kraby tęczowe
Problem już chyba rozwiązany bo nawet kiedy są obok siebie to się nie zaczepiają, poza tym były w sklepie w tym samym terrarium więc walk nie powinno być.
Kupiłem też dodatkowy kamień i teraz mają więcej kryjówek więc walka o terytorium chyba trochę ucichnie...
A no i glonojada kupiłem i 3 neonki, zobaczymy jak to będzie

@Haitauer
Nie mam innego pomysłu na nazwanie tematu, więc jakbyś mógł to sam zmień
Temat: zbieram zamówienia
za jakis dwa tygodnie bede w szczecinie
wiec jak ktos jesty zainteresowany to czekam na kontakt

RZEKOTKA ZABIA (Phrynohyas resinifictrix) ok. 2cm 12zl /szt
POSKOCZKI MUŁOWE ok 8cm 15 zl/szt
KRABY MANGROWE ok 3-4CM 10zl/szt
KRABY TĘCZOWE ok 5-6cm 15zl/szt
jak sie uda ZBOŻÓWKI CLASSIC łódzka hodowla a nie zadne czechy 40-50zl/szt
SWIERSZCZE 5zl paczka 35szt
AGAMY BRODATE 12cm 110zl/sztTemat: WYLINKA KRABA
Witam wszystkich.

Mam kraba tęczowego od ponad tygodnia,na początku(pierwsze dwa dni)był dośc aktywny(zwiedzał właził złaził próbował uciec mimo ze napewno widział ze jest obserwowany)po jakimś czasie schował się w domku,przegrzebał cały żwir tak że powstała dziura,w której zebrała się woda i ani myśli wychodzic!Jedzenie znika więc pod moją nieobecnośc lub podczas kiedy spie na chwile wyłazi,ale jak jestem w pokoju to ani drgnie!Jak myślicie wylinka?Czytałem że przed wylinką niewiele krabiszony jedzą,mój wcina...więc sam nie wiem.Jakaś koncepcja?
Temat: WYLINKA KRABA
Witam.
Nie bardzo wiem gdzie o to pytać, a mianowicie chodzi mi o dietę dla kraba tęczowego. W sklepie zoologicznym powiedzieli mi ze powinienem karmić go głownie warzywami i owocami ale mój krabik o wiele chętniej je np. mięso, małe rybki, ślimaki itp. i nie wiem czy nie zaszkodzi mu taka dieta.
Proszę o rade z góry dzięki:
Pozdrawiam
Temat: Orginalne imiona

Nasze kraby to : tęczowy - Żółte Pomarańcze, oraz mangrowy - Krabiszko. Proszę o wyrozumiałość, bo honor przyznawania imion naszym krabom ma 3 letni synek i tak już chyba zostanie

Żółte pomarańcze to mój faworyt absolutnie
Temat: Metna woda;/
Witam wszystkich. Kupiel kilka dni temu kraby teczowe. Kupilem akwa do tego jakies dwa kamienie i kamyczki do wysypania dna i utworzenia wysepki. Woda jednak od poczatku byla metna. POsanowilem ze zmienie wode po 2 dniach, nie mialem jesczze filtra i myslalemze to dlatego. Zachcialo mi sie piasku dla ozdoby i zeby kraby mogly kopac norki.Wyplukalem kilkakrotnie kamienie z piaskiem po ulozeniu wszystkiego zczolemdelikatnie wlewac wode kubecziem. Jednak oda w zbiorniku byla dalej metna . wlaczylem filtr i dalej nic. Nie wiem co mam robic;/Prosze kogos doswiadczonego o mala pomoc.

Pisz poprawnie. Jaro69Temat: Akwarium Borata :)
właśnie był u mnie kolega ze swoim krabem tęczowym. Spotkaliśmy je i nic się nie działo nie atakowały się , ani nie przejawiały agresji
Ale zauważyliśmy jedno gdy je spotkaliśmy mój i jego krab nabrał bardzo intensywnych kolorów.. Czym to może być spowodowane ??
Temat: co robic?
kraby tęczowe mam... od czterech dni - kupiłam dzieciom na dzień dziecka i w ten oto prosty sposób dodałam sobie do domowego inwentarza 2 awaria (a właściwie terraria), więc ma już 5; i myślę, że posprzątanie we wszystkich będzie mi zajmowało kilka godzin, ale cóż tam - kraby są fajowe
a i tak najbardziej kocham weloncieTemat: Sklep zoologiczny w "Realu" - Rybnik
Killer był akurat sprzedany w sklepie Kakadu, w Arkadii. Był tam taki jeden koleś, który znał się na krabach nawet bardziej, niż ja wtedy

Ale warunki były niezłe. Jedynym minusem była wielkośc terrarium. jakieś 30/30/30 dla dwóch krabów tęczowych, ale miały za to mnóstwo kryjówek
Temat: Nasze Terraria [tu wrzucamy zdjęcia]
Wodospad jest zabezpieczony! Jest to w dziale nasze kraby i temat trzy krabiki. Tam widać na zdjęciu wyraźnie szybkę nad nim. Świetlówka z UVB i UVA będzie prawdopodobnie dzisiaj. Będzie jeszcze korzeń, muszla, skałka i rośliny, a więc sam widzisz jak staram się odtworzyć ich naturalne warunki, aby osiągnąć mój cel-rozmnożenie kraba tęczowego.Temat: Gdzie kipuć krba w Poznaniu??
Jeśli mieszkasz w Poznaniu to polecam zakup kraba tęczowego w sklepie zoologicznym w Koziegłowach na Osiedlu Leśnym 3. Cena małego tęczaka - 20 PLN. To tylko kilka kilometrów od Poznania a cena myślę, że atrakcyjna, bowiem ja nigdzie w Poznaniu nie znalazłem tańszych krabów. Owszem, zależy jeszcze gdzie mieszkasz w Poznaniu... Pozdrawiam!
Temat: Czy taka wielkość wystarczy?
Cześć!
Mam do was pytanie...
A mianowicie.... bo chce kupić sobie kraba tęczowego i mam do wyboru 2 nowe akwaria:
Pierwsze ma 54 litry a wymiary to dł-60 cm , szer i wys 30 cm a grubość szkła 4 cm i cena to : 38zł
Drugie ma 63 litry a wymiary to dł-60 cm , szer-30cm i wys-35cm a grubość szkła to 5cm i kosztuje ono 48 zł

Te akwaria różnią się tylko wysokością i czy według was warto dopłacić te 10zł za akwarium o 5 cm wyższe??(z czego oba akwaria mają pokrywy)

I czy moge w takim akwaterrarium hodować 2 kraby??
Temat: Jak urządzić akwaterrarium dla Cardisoma Armatum?
Witam

Jestem nowicjuszką, także proszę o wyrozumiałość .

Pzrymierzam się do zakupu kraba tęczowego. Mam dla niego akwa o wymiarach 80 x 35 x 35 (dł, wys, szer).
Czy filtr kubełkowy Eheim 2211 będzie dobry do takiego akwa?
Czy nad częścią lądową mogę zamieścić 25 wattową żarówkę Sun Glo(lustrzanka)? A może lepsza bedzie Repti Glo 2.0?
Czy grzałka 25 wattowa się nada? Skoro miałabym żarówkę i w pomieszczeniu, gdzie byłby krab jest ok. 22 - 23 stopni czy jest ona konieczna?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Martyna
Temat: Moje akwaterrarium. xD
Oto moje akwaterrarium.
Czy może tak być?
Aqa ma 25l i pytam się specjalnie przed kupnem kraba dla jego bezpieczeństwa.
Filtr jest umieszczony pod kamieniem, a grzałkę zastępuje lampka.
temp. wody ok. 25 st.C.
Ma kryjówkę lądową (kokos).
Czy nie za mały?
Kryjówka wodna (pomiędzy korzeniami).
Czy nie za mało lądu?
Posiada kamienie do wygrzewania.
Aqa przeznaczone dla kraba tęczowego. Czy kokos nie jest za mały jak dla tego gatunku?

Oto zdjęcia.

picasaweb.google.pl/sebeku/Akwaterrarium?authkey=Gv1sRgCLOY5LPY-d_WVQ#

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.
Temat: Korzenie mangrowca
Witam. Jako, że jest to mój pierwszy post na forum wypada się przedstawić. Michał z tej strony.
Od listopada 2008 hoduję sobie kraba tęczowego i mam w planach zrobić mu mały remont w baniaku. Zakupiłem już korzenie mangrowca. Pytanie. Czy trzeba je preparować? W sklepie zoologicznym sprzedawca twierdzi, że mangrowce są już gotowe do użycia. Wystarczy je tylko wyszorować i nie trzeba ich namaczać i preparować bo i tak na dno same pójdą.

Pozdrawiam
Temat: Cygnus wbija na forum...
To tak na początek witam Mam na imie Mateusz mam 16 lat i jestem z Olsztyna. W sumie to nie ma rzeczy którymi bym się nie interesował...
Hodowlą interesowałem się już 1o lat temu. Jako 6 letni młodzian miałem traszki (ostatecznie skończyły tak jak większość zwierząt które mają opiekuna w tym wieku) ale po kilku nieudanych próbach hodowli zaprzestałem. Potem miałem kraba tęczowego, naprawde bardzo fajne stworzenia polecam. A 2 lata temu zaczęły się rybki akwariowe. Jeśli chodzi o mrówy to zachęcił mnie Mrówkolew którego znam osobiście(mieszkamy na tej samej dzielnicy). Narazie nie mam żadnej kolonii ale niedługo się to zmieni...

Ps. jeśli chodzi o podobieństwo cygnus - curtus jest naprawde przypadkowe, cygnus to inaczej krzyż południa taka konstelacja gwiezdna...

Pozdrawiam
cygnusTemat: PM 2009 cz. XII
Gośka, leję, normalnie leję z tego tęczowego kraba zaręczynowego pochwal się koniecznie. Bo pierdzionkiem ode mnie to się nie pochwaliłaś na forum

Ksiądz po kolędzie chodzi, był dwa razy, jestem wpisana w aktach to może faktycznie dałoby się obejść zapowiedzi w Wawie.

Mn, wysłać pustą kopertę, to jest cośTemat: PM 2009 cz. XII
Jestem
Dzisiaj cały dzień zachrzaniam. Najpierw w pracy ,a teraz w domu.

Sluchajcie co dzisiaj zrobiłam...........OBIAD!!!! (oklaski plis) Mój niedoszły,może przyszły narzeczony * był zachwycony,fakt,że kotlet trochę jak podeszwa,ale co tam

ana, to moze jakiegoś fajnego proboszcza dadzą Cieszę się,bo na myśl o tamtym ciarki po plecach mi łażą.

Ziel,fajny królik.

Ja dzisiaj weszłam do zoologicznego i... zakochałam się w legwanie. Jaki piękny. Pan nawet dał mi go pogłaskać Pokazałam mojemu przyszłemu narzeczonemu* i też mu się spodobał jedyny opór,to cena z całym wyposarzeniem 1600-2000 zł Jak urośnie taki legwan,to chodzi przy nodze i w ogóle jest cudny. Na pocieszenie mam obiecanego kraba tęczowego Też jest fajny. dostanę go na prezent ślubny

*przedwczoraj mieliśmy spore awanti z piorunami. Mamy tak raz na pół roku No i narzeczony,zerwał zaręczyny. Odwoływac chciał ślub No i jak się pogodziliśmy ,to ja już taka łatwa nie jestem Bez ponownego klękania i pierścionka żoną niczyją nie bedę . Podkreślam to na każdym kroku i słowa dotrzymam Troszkę się z tego podśmiewam ,ale musi wiedzieć,że nie wolno rzucac słów na wiatr,bo mogą być z tego wyciągnięte konsekwencje Więc idziemy dzisiaj na zakupy i pierścionek musi byćTemat: Sklepy zoologiczne w Rybniku
Witam...

ZArejestruje sie później ale na szybko mam jedno do was pytanie...

Gdzie są sklepy w Rybniku znam tylko 2 są może jeszcze jakieś ?

-Zoo Afryka - szmelc
-W realu

Bardzo prosze o danie mi jakiś innych sklepów

Zależy mi na żółwiu lądowym i krabie tęczowymTemat: Mój Hektor
Witajcie mam zamiar kupić tęczowego kraba w sobote 10 listopada 2007 roku i nie wiem czy wystarczy dla początkującego akwarium o wymiarach 38,5 cm wzdłuż i 23,5 w szerz ma tutaj 3/4 żwirku dla ryb mniejwięcej 0,5 cm średnicy i ma sporą muszle(domek) podpartą na kamieniach 2 sztuczne kwiatki a w wodzie kamień z wyjściem czy takie akwarium wystarczy początkującemu?

P.S powiedzcie mi jeszcze co mam dokupić czy w wodzie ma być filtr dotleniający jakie oświetlenie i czy musi być przykrycie akwarium jeśli nie ma takiego miejsca po którym może się wspiąć??

I na zakończenie wybrać samca czy samiczke prosze odpowiedzcie jeszcze dziś
Temat: Nasze własne zwierzęta
A) Posiadam:
-3 owczarki kaukaskie
-3 koty, 2 maine-coony i syjamke
-aksolotle x2
-rybki w bliżej nieokreślonej ilości
-legwana
-kraba tęczowego
B) Tak, koty xD
C) Moja kuzynka leczyła puszczyka ze złamanym skrzydłem (trzymała go w łazience w trakcie tej kuracji)
D)Eeee...mam legwana i aksolotle xD...i nie przeszkadza mi to, że ktoś ma coś egzotycznego w domu, jeżeli się tym dobrze zajmuje, ale to się ogółem tyczy wszystkich zwierząt
E) Wolę koty, bo moim zdaniem są bardziej niezależne i mają bardziej wyraziste charaktery. No i mruczą x3Temat: Nasze Terraria [tu wrzucamy zdjęcia]
oto moje akwa za dnia i w nocy sa 2 podwodne i 2 ladowe kryjowki, w akwa mieszka maly krabik z 2 zolwiami wodnymi jak narazie sobie nawzajem nie przeszkadzaja i zyja sobie w zgodzie mam tesz duzego kraba teczowego ale znajduje sie w osobnym akwa bo straszyl malego az w koncu zaczol sie spinac i nie wychodzic z kryjowekTemat: Nasze własne zwierzęta
a) mialem kiedys chomika, ktory wabil sie Pietro ;] wiaze sie z nim pewna historia, a mianowicie taka, ze spadla mi przez niego podkowa na glowe xD mialem kraba teczowego, ot tak spodobal mi sie w sklepie, i zdechl mi z niewyjasnionych okolicznosci (archiwum X) a ostatnio (ok. miesiac temu) stracilem suczke ;( ehh... ;d narazie nie mam nic ;p
b) nie mam takiej ulubionej ;d
c) heh szkoda ale brak ;d u mnie na osiedlu same martwe golebie
d) do czynienia mialem, moj wujek mial kameleona ;p na takie jaszczurki, skorpiony, pajaki sie zgadzam, ale wszelkie dzikie koty nie... chyba ze ktos mieszka w afryce i ma wielka przestrzen xD
e) lubie psy, koty tez, ale dlugo sie gotuja xD

no to podlalem wszystkim pytaniom ;dTemat: "Animals" DH Merkury - Jastrzębie Zdrój
u mnie też jest dobry zoologik ( "Animals" DH Merkury ul. Wielkopolska ?/? 44-335 jastrzębie zdrój) przychodze tam czę sto i na wszystko mam rabat 20%!!! a na rybki 50% nie wiem dlaczego. Obsługa jest ok i zwierzęta też ale rzadko mają kraby tęczowe, bo mangrowe to codziennie. Można tam kupić po prostu wszystko dla zwierząt i same zwierzęta..
Temat: Fafik ^^
Witam wszystkich x).
Od dzisiaj naleze do szczesliwych posiadaczy kraba teczowego! Hurra! X)
Nazwalem go Fafik x). Przekopal dzisiaj akwarium (w kryjowkach) i zjadl duzy kawalek jablka. Oto jego dwie fotki:


Temat: Zwierzaki :)
aktualnie tylko 15 letni owczarek niemiecki

miałem chomiki, szczura, myszy, ryby, świerszcze, patyczaki, srokę, pustułkę, kraba tęczowego, żółwia czerwonolicego, wiewiórkę [jeśli 2 dni ratowania niemowlaka nazwać 'posiadaniem'], papużki faliste, kanarka.

marzenia dwa: Pantherophis guttatus i Brachypelma smithi lub agama brodata.Temat: "Terrarium" dla malucha greckiego

eee....co Twój żółw ma na przedzie skorupy na fotce wyżej?

Zapewne chodzi Ci o to suche: tak więc z przodu jest sucha część karapaksu, a z tył (tył żółwia) jest on mokry..


A co masz w tym akwa obok tej "miski" . Akwarium dla kraba tęczowego ?

Z tego co wiem, w akwa obok jest dorosły grekTemat: chyba nie nadaje sie na hodowce krabikow:(pomozcie prosze.
takie małe słówko co do tego co powiedział sprzedawca - baju baju trutu tutu (cały mój komentarz)

jako że znajomy prowadzi sklep zoologiczny to troszkę dowiedziałem się na temat zwierząt które przywożone są do sklepów.

Często takie stworzonko jest trzymane przy życiu dzięki środkom farmakologicznym zbliżonym do sterydów...

po przywiezieniu do sklepu taki krabik przez tydzień góra dwa będzie żył a potem opada z sił bo organizm jego jest wyczerpany.

i potem klijent reklamując zmarłe zwierzątko dowiaduje się że np:

woda była za ciepła

powietrze za suche

"zupa za słona"

zły pokarm...

powód który "przeciętny" klijent kupi i uzna za swój błąd.

ja na kraba tęczowego czekałem 4 albo nawet i 5 miesięcy bo mi koleś powiedział że nie przywiezie mi zwierzaka który padnie po 2 tyg od kupienia.
Temat: Szczurek - trzymanie razem z innym zwierzęciem w klatce.

ale czy szczur mógł by zagryść mysz? mógłby
mógłby ją również potraktować jak obiad

kiedyś jeszcze na liście dyskusyjnej ktoś opisywał jak to zastał swoje szczury kłócące się o kawałki już! hodowanego w tym samym pokoju kraba tęczowego

skoro szczurom zdarza się dotkliwie pogryźć osobniki swojego gatunku
(gdzie teoretycznie zwierzęta 'mówią' tym samym językiem, mowa ciała jest zrozumiała)
łączenie dwóch różnych gatunków nie jest dobrym pomysłem

zresztą gdzieś mi się kołacze historia myszki wciągniętej między prętami do klatki szczurówTemat: Witam serdecznie
Witam,
cieszy mnie niezmiernie, że powstało takie forum. Co prawda dość późno się tu zarejestrowałam, szybko jednak nadrobię straty;)

Cóż o mnie? Studiuję Zootechnikę w Krakowie, specjalność: Hodowla zwierząt oraz... należę do ludzipozytywnie zakręconych na punkcie gryzoni, które są moimi ulubieńcami. Osobiście posiadam parkę burunduków, dwie myszy berberyjskie, dwie laboratoryjne (niedługo będzie ich więcej;), sześć koszatniczek, kraba tęczowego i psa, heh, aktualnie to dwa - kundelki.

Moja pasją jest genetyka i myślę, że gdyby ktos z Was byłby zainteresowany wyhodowaniem czegoś ciekawego, korzystnego genotypowo i ciekawego fenotypowo, to mogę mu pomóc.

Aktualnie zajmuję się problemem badawczym zwiazanym z myszami berberyjskimi. Miejcie jednak pewność, że wszystkie moje zwierzaki traktuje z maksymalna miłością i eksperyment nie jest groźny.

Pozdrawiam.
Temat: Samiec czy samica?
Ja wiem, chodziło mi o to, że nie widać u nich tak wyraźnej linii jak u krabów tęczowych Ale dzisiaj gdy krabik się wspinał (w dość dziwny sposób) było widać jego spodnią częśc pancerza i jestem na 90% pewna, że to samiczka, zauważyłam takie jakby wcięcia, które układają się w "U"
Temat: Samiec czy samica?
ankieta sie skonczyła a ja mam samiczke
jestem wyjątkowy czy co ?
Moje oba kraby tęczowe były samicami ...
Temat: Rozruch akwaterrarium ...
Sorki za może niezbyt mądre pytanie, ale moje dotychczasowe doświadczenie ogranicza się do rybek. Prowadziłem już akwaria mieszane i biotopowe i w każdym przypadku stosowałem okresy dni tzw. rozruchu, gdy akwa chodziło "na pusto", przed wpuszczeniem lokatorów. Chcę kupić dwa kraby tęczowe do 130 litrowego akwarium z wyspą, bez szybki oddzielającej strefy wodną i lądową, z filtrem biologicznym i mam pytanie: czy muszę odczekać jakiś czas od założenia zbiornika, do wprowadzenia jego mieszkańców ???

Ponieważ zakup ma nastąpić jutro, bardzo proszę o szybką odpowiedź ...
Temat: Nasze Terraria [tu wrzucamy zdjęcia]
Fajne akwaria teraz dam moje fotki

112L dla jednego kraba teczowego (Akwarium ma oswietlenie, lecz go nie ma)

A tutaj akwarium siamensisa

nie wiem jakie wymiary bo nie mierzylemTemat: Jak długo macie swoje kraby?

no ja mam kraba 11 lat. ma 8 cm szerokosci pancerza, duzym szczypcem rozprul niedawno mamie palec (przy karmieniu).

nie wiem co to jest za krab, chyba teczowy. nie pamietam ile mial wylinek, ale sporo.

wie ktos ile maksymalnie moga zyc kraby? bo proboje sie od paru tygodni dowiedziec i nigdzie nie ma zadnej sensownej odpowiedzi.


Hmmm… 11 lat? W naszym kraju chyba to mało realne, bo kraby 11 lat temu nie były jeszcze dostępne w sprzedaży. Poproszę o zdjęcie, ustalimy wtedy gatunek kraba.

Z żywotnością krabów zwyczajnie różnie bywa. Jedni jak widać mają swoje zwierzaki długo, innym hodowla szybo zamiera. Różne źródła, różnie podają, bo zwyczajnie mają różne doświadczenia Ale teorię stworzyłam.
Temat: Krab - kilka pytań

Mam pytanie:
Czy opłaca mi się kupować kraba za 44 złote??
Drugie pytanie:
Co to jest wylinka?
Trzecie pytanie:
Gdy krab cię uszczypnie czy to jest bardzo bolesne??
Czekam na odpowiedzi
Ad.1 Jaki gatunek? Jeżeli mangrowy lub tęczowy to nie. Bo te można kupić kolejno za 15 i 20 zł.

Ad.2 Wylinka - zrzucanie pancerza.

Ad.3 Mały krab - nie, u średniego już zaczyna boleć...

Pozdrawiam.
Temat: Wylinka kraba
wiecie tak samo jak nie jedzenie przed wylinką jest symptomem tak np apetyt po wylince jest jakąs regułą od której mój krab jest wyjątkiem nie przejmuje się tym bo sie wygrzewa a jak mu sie za ciepło zrobi to wchodzi do wykopanej w piasku norki ostatnio w wodzie był chyba 5 dni temu skubaniec
poznaje to po tym że roślinka jeszce żyje

Ps. Nie weim gdzie to napisać ale wczoraj gadałem z gościem w zoologiku w Auchan w Katowicach(Chorzowie)i pytałem się czy jest możliwość sprowadzenia jakichś innych oprócz tęczowych i mangrowych krabów i powiedzial ze zainteresuje sie tym i popyta i jezeli bedą dostępne to nie ma sprawy gościu wyglądał na miłęgo a le średnio znał się na krabach tzn prawie wcale naszczęście się nie wymądrzał itp bo takich nienawidzeTemat: Nowa Sól - kraby
Witam.

Chciałbym opisać sytuację z krabami w Nowej Soli. (woj. Lubuskie, pow. nowosolki, gmin. Nowa Sól)

Otóż można kupić kraby w s sklepie zoo koło straży pożarnej. Jednak w tym sklepie warunki przetrzynywania krabów są mocno poniżej normy. Wodę mają brudną, pełno w akwa jest resztek jedzenia przez co wydziela się nieprzyjemny zapach.

Można również kupić krabika (tylko tęczowego) w Bricomarche. I tu jest inna historia niż ze sklepem zoo. Krabiki mają piękne akwa, filtr, grzałkę, napowietrzacz. Warunki mają piękne. Krabiki mają piękne kolory. Tam właśnie kupiłem mojego krabika tj. Adama.

PS.

Mam prośbę do mieszkańców województwa Lubuskiego.

Napiszcie gdzie jeszcze w naszym województwie można nabyć krabika.
Temat: Trzy krabiki
Dzisiaj mój krab przezedł następną wylinkę. A więc nie będę mógł tak jak zamierzałem oddać go do sklepu (sprawdzonego i nawet się tam na krabach znają i trzymają max 5 krabów w jednym akwa), bo będzie musiał trochę "odsiedzieć", żeby mu pancerz stwardniał. Ale i tak się cieszę, że przechodzi pomyślnie wylinki, bo wiem że te warunki będą dla innych odpowiednie. Oczywiście nie mówię tu o biotopie. Prawdopodobnie w środę będzie 10 krabów mangrowych zamiast 1 tęczowego.Temat: co to za gatunek kraba?
kupilem dzis 2giego tęczowego bez 2ch nóżek.. szkoda mi go było. Oby u mnie mu odrosły. wracajac do tematu. Panowie w zoologicznym nie dość ze ich kraby byly zdeka spruchniale to jeszcze nie potrafili powiedziec jakie kraby sprzedają.. sam nie zanalazlem co to za gatunek .. trzymali go razem z tęczowym moim..Temat: Krab - kilka pytań

K_S: nigdzie nie piszesz skąd jesteś. Pochwal się, bo jak widać w różnym mieście rózna cena. A bo ja to taki skryty jestem...
Okolice górnego śląska. Przejechałem praktycznie większość sklepów zoologicznych w hipermarketach i normalnych w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu, Będzinie, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Tarnowskich Górach, Zabrzu i Gliwicach w poszukiwaniu innego kraba niż mangrowy i tęczowy. Niestety nigdzie nie było nawet na zamówienie. Między innymi zwiedzając ogladałem kraby i ceny...

Było to dość dawno, bo ponad pół roku temu, ale wątpie, żeby nagle wiele się zmieniło.

Pozdrawiam.
Temat: Trzy krabiki
Okazało się, że Szczypek podczas wylinki stracił z jednej strony 2 nogi, a odrosła mu jedna z drugiej strony, której nie miał już przy zakupie. Mam nadzieję, że szybko będzie miał następną wylinkę i mu odrosnął nogi.

Mam pewien problem. Gupiki w akwarium ciągle mi się rozmnażają i nie wiem co ja znimi zrobię. Co prawda większość jest zjadana przez inne ryby, ale jednak trochę zostaje. Kraby są tolerancyjne, jeśli chodzi o rybki. Nawet dają sobie wpływać pod swój pancerz. Jak będę je sprzedawał bądź oddawał za darmo to napiszę.

Zamierzam kupić sobie 3 kraby mangrowe i jakieś 2 krewetki czyszczące. Kraby mangrowe na pewno spokojnie uciaknął od tęczowych jak te będą je ścigały, ponieważ będzie mnóstwo kryjówek głównie z roślin. Wątpię jednak czy tęczaki będą próbowały atakować mangrowe, bo są bardzo tolerancyjne i spokojne, ale kto wie.

Normie również szykuje się wylinka. Nie je, chowa się i wygląda brzydko. Widać u niej również "drapanie" kończyn. Tak więc wylinka powinna być za jakieś 3 tygodnie.Temat: Początkujący -> Kilka pytan co do oświetlenia, i inne
Jestem poczatkujacy w sprawie krabów, chce przezucic sie z akwarystyki na terrarysyke i wybrałem własnie teczowego narazie nie mam jeszcze zwierzaka, jestem na etapie planowania jak bedzie wygladało akwa-terrarium itd.
Nastepujace pytania:
1. Co do oświetlenia UVA UVB rozumiem, ze jest ono konieczne, tak?
Mam akwarium 112l z klapą przyszły domke dla kraba, i jaka lamke kupic? Świetlowke UVA czy moze zarówke ktora zamonotwał bym nad czescia lądową? I jaka jest mniej wiecej cena takiego oświetlenia ?

2. Pytanie co do pH wody.. Planuje wstawic tam kiilka kamieni, ktore będa podtrzymywały wyspe usypana ze żwirku ( może wkrotce opublikuje jakis projekt akwa terrarium) i jaka skala pH odpowiada krabom? lubia miekka czy twardą wode? czy może nie ma to dla nich zadnej rozicy?

Z góry dziękuje za odpowiedzi, prosze równiez o ewentualne porady jak wspominałem jestem poczatkojacy, ale troceh juz o krabikach poczytałem
Pozdrawiam
Temat: Sklep zoologiczny - Leszno
Tęczowe? W jakiej cenie? Bo jak by sie znalazl jakis dosc mlody teczowy to chyba wezme x) BTW Co jaki czas jest u was nowa dostawa krabow? Bo na Niepodleglosci ktos mi wykupil kraba i dowiedzialem sie ze nastepne beda dopiero latem .
Temat: ZASTRZEŻENIA

Każdy ma prawo do swojego zdania. Ty również takowe posiadasz. Jednak zanim przyznam Ci rację musiałabym stwierdzić, że jesteś wiarygodnym źródłem informacji. Niestety autorytetem żadnym nie jesteś.
Wszystkie informacje zamieszczone przeze mnie lub administratora tego forum są potwierdzone wieloma źródłami. NIE TYLKO INTERNETEM! Przy najbliższej wizycie na forum radzę zapoznać się z wiekiem osób na nim urzędujących. Możliwe, że oni sami są już rodzicami. Wiedza jaką mogą te osoby posiadać to ich własne doświadczenia życiowe, a te bywają często najistotniejsze.
Przeanalizuj dokładnie co napisałeś. Chociażby na temat jajek. Nie szkodzimy krabom dodając im do pokarmów skorupy jajek. Może warto abyś to Ty zaczerpnął informacji u lekarza weterynarii lub przeczytał kilka książek. Jeśli nadal będziesz się upierał przy swoim podam Ci tytuły książek, które warto przeczytać. Główny weterynarz schroniska dla zwierząt w Gdyni chętnie też potwierdzi słuszność naszego zdania.
Pozdrawiam
BAGATELA 3 ZŁ - DWA BOCHENKI CHLEBA Krab tęczowy 24zł - 16 bochenków chleba. Skora stać na kraba, to zapewnijmy mu odpowiednie - godne - warunki życia.Temat: Ile posiadasz krabów?

Posiadam jednego. Jest u mnie ponad rok i raczej nie myślę o towarzystwie dla niego. Wizja rozczłonkowywania się walczących krabów lekko mnie przeraża. Pewnie sam Stefan też nie byłby zachwycony. Po takim czasie samotnego życia przyjaźń z nowym lokatorem nie przyszłaby mu łatwo

No własnie po tak długiej samotności - mój jest sam od 3 dni i nadal się mnie boi. To jak kupować mu kolege??Bo zapewne trzymanie mangrowego i tęczowego nie wchodzi w gre??
Temat: czy to normalne?

bardzo się obawiam pierwszej wylinki mojego krabiszona.mam go niedługo i nie wiem jeszcze co i jak poprzedni krab padł zanim doszło do wylinki miałam go tylko miesiąc .Ten w/g pana ze sklepu ma około roku i 6 cm.średnicy pancerza .niestety sprzedawca nie wiedział kiedy miał ostatnią wylinkę .czekam z niecierpliwością 1 rok i 6cm średnicy pancerza? Z całą odpowiedzialnością "sprzedawca" Cie okłamał. Nie możliwe jest, aby krab (naturalnie tęczowy) po 1 roku życia miał 6cm

Pozdrawiam.Temat: witam :D

witam,

chciałem się po prostu ze wszystkimi przywitać, bo jestem nowy na forum jednak w temacie siedze już kilka lat, przez ten czas miałem sporo do czynienia z krabami, głównie z tęczowymi. a więc witam wszystkich i mam nadzieję, ze będzie nam się miło współpracowało.

pozdrawiam,
Artur


Czy jesteś tym użytkownikiem który kiedyś udzielał sie na forum kraby.ineti ??
Temat: Trzy krabiki
Mała rada dla krabowiczów: jeżeli krab jest tchórzliwy, tzn. nie pokazuje się i chowa kiedy przejdziemy obok akwarium, Można dokupić mu drugiego. Należy jednak również wybrać tchórzliwego lub średniego. Nie wszyscy się z tym zgodzą, ale u mnie tak jest. Trafiłem na tchórzliwe kraby i moim zdaniem dlatego się nie biją. Oczywiście nie można mieszać starego ogromnego i młodego małego. Wiem, że większość jest przeciwna trzymania kilku tęczowych razem, ale spełnienie w/w warunków powinno sprawić, że nie będą się biły.

Niedługo będę miał łupki do akwarium. A całe akwa postaram się zrobić zielone.Temat: Trzy krabiki
Zamierzam sobie kupić w tym roku większe akwarium. Może dostanę je na gwiazdkę, a może w ogóle nie kupię? Nie wiem ale chciałbym ogromne akwa, bo jestem wielkim miłośnikiem krabów (najbardziej tęczowych) i chciałbym je rozmnożyć, a przynajmniej odtworzyć bardziej ich naturalne warunki .Temat: Każda chwila to szansa żeby wszystko zmienić...walka z jo-jo

To tak żartobliwie.. ale serio to co z tym Twoim kręgosłupem Stelluniu? Mam nadzieję, ze szybko wydobrzejesz..
Bardzo Cię pozdrawiam i zapytuję, jak tam plażowanko? U mnie jakoś takoś w miarę.. ale jutro muszę zjeść śniadanko - bo dziś nie miałam i kaszana.. nie wiem tylko, czy mogę zjeść jogurt jogobella naturalny? Jak myślisz?
Pozdrawiam Cię gorąco i cieszę się, że u Ciebie jest tęczowo!!!
MIŁEGO WIECZORKU!Temat: zakladam 100L
Hodowanie krabów ( tu pewnie chodzi o tęczowego Cardisoma armatum )w normalnych akwariach za dobre nie jest. Powinien mieć on dość dużą część lądową, najlepiej piasek, w którym kopie i dość płytką część wodną. Do wody dobrze jest dodać soli ( ale specjalnej akwarystycznej!! ) najlepiej je hodować w dość dużym akwaterrariumTemat: witam :D
witam,

chciałem się po prostu ze wszystkimi przywitać, bo jestem nowy na forum jednak w temacie siedze już kilka lat, przez ten czas miałem sporo do czynienia z krabami, głównie z tęczowymi. a więc witam wszystkich i mam nadzieję, ze będzie nam się miło współpracowało.

pozdrawiam,
Artur
Temat: Zdzisiek
Witam
Zdzisiu jes drugim krabem w kolekcji zaraz po teczowym hermanie , wlasnie trafilem na ankiete gdzies na forum o mangrowych i wcale nie uwazam ze sa nudne sa zabawne.No chyba ze moj ma zupelnie inny charakrer o dinnych mangrowcow . Raz chodzi sobie dogory nogami po korzeniu i w ten sposob wcina jedzenie z dna raz gra w cos ala pilka (juz pisalem o tym ) dzis skubany rozbawil mnie jak dalem mu jesc.Dalem mu karme dla krewetek i probowal sobie przez 20 sek. wcisnac w otwor gebowy widzac ze nie da rady wejsc zaczol skubac po troszeczku . Wiem ze krabiaki nie poluja ale jak mu jedna kulke wrzucilem to odrazu ja za atakowal choc ucze go ze pozywienie ma na ladzie w spodeczku Coz trzeba uczyc od malego hehehe.
Pozdrawiam
Temat: Krab tęczowy
Ja mam kraba tęczowego w 60l.
Światło to zwykła jarzeniówka, a woda to kranówa.
Krab i rybki trzymają się świetnie rosną, barwią się, a krab miał już 4. wylinkę.
Masz dobry zestaw w planach! KupujTemat: 60l akwa dla dwóch krabów tęczowych
Mam pytanie.
Czy mogę hodować w 60l akwa samca i samice kraba tęczowego?
Proszę o szybką odpowiedź.
Temat: Akwatetarium dla 2 krabów tęczowych
Mam akwa wielkości 75 dł 37 szer i 29 wys czy mogę w nim trzymać 2 kraby tęczowe? mam obecnie jednego i wydaje mi się, że nie korzysta nawet z polowy akwarium.
Temat: kraby tęczowe
ja mam kraby.. ale nie tęczowe, tylko mangrowe. 3sztTemat: jak określic wiek kraba?
kupiłam niedawno kraba i mam na jego temat bardzo mało informacji.czy ktoś wie jak okreslić wiek kraba tęczowego?Temat: Jak długo żyje krab?
Czy ktoś wie jak długo żyją kraby tęczowe? Mój ma ok 6 lat (!!) i zastanawiam się jak długo jeszcze pociągnie. PozdrawiamTemat: Zoologiczny - Rybnik
Powiedziałby mi ktoś gdzie mogę znaleśc dobry sklep z krabami, gdzieś z okolic Rybnika/Boguszowic i najlepiej jakie kraby tam tęczowe czy mangrowe. Ciekawiłaby mnie też cena tego krabika. Proszę o Rozsądne odpowiedzi.

Dzięki z góry:
Mateusz
Temat: Czy taka wielkość wystarczy?
Zrobisz jak uznasz, nikt Cię przecież nie zmusi, żebyś nie zakładał tak małego akwarium. Ja zdania nie zmienię. Na krabach mangowych się nie znam, mam tylko kraba tęczowego. Może odezwie się ktoś kto hoduje mangrowce.
Temat: Orginalne imiona
Nasze kraby to : tęczowy - Żółte Pomarańcze, oraz mangrowy - Krabiszko. Proszę o wyrozumiałość, bo honor przyznawania imion naszym krabom ma 3 letni synek i tak już chyba zostanie
Temat: oto krótka notatka na temat kraba mangrowego
Ja zdecydowanie wole mojego Gienia który jest krabem tęczowym
Temat: Stefan
co do szczypiec to pisaliście że kraby tęczowe mają przerośnięte lewe szczypce,to dziwne bo moje kraby mają przerośnięte prawe........ i to widac gołym okiem
Temat: Krab Henryk Victor
Akwarium wcale nie jest "maciupkie" moim zdaniem na dla jednego kraba tęczowego wystarczy. Ale niech sie wypowiedzą inni.
Temat: Wylinka kraba

Mam pytanie!Mam 2 kraby tęczowe od października 2006.Od tego czasu ani razu nie zrzucały wylinki.Czy po prostu one są dorosłe i nie zrzucają już czy co???Ja czekam 7 miesiecy juz na linienie....

Poczekaj i Ty!Temat: Wylinka kraba
Mam pytanie!Mam 2 kraby tęczowe od października 2006.Od tego czasu ani razu nie zrzucały wylinki.Czy po prostu one są dorosłe i nie zrzucają już czy co???Temat: TOWARZYSTWO DLA KRABA
Witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowy:]

Co myślicie o podskoczku mułowym jako towarzystwo dla kraba tęczowego? ostatnio pojawily sie one w warszawskich kakadu.
Temat: ile krabow w 60l akwa
Witam jestm poczatkujacym i nie wiem ile muglbym umiescic krabow teczowych w akwarium 60 litrowym chcialbym parke ale slyszalem ze sa one terytorialne i boje sie o bujki i ile sypie sie tej soli do wody?
Temat: Wylinka kraba
dzis wysprzatam akwa a jutro pojde kupic kraba teczowegoTemat: Ile posiadasz krabów?
Też mam jednego kraba tęczowego- i jestem z niego dumny
Temat: ŻYWIENIE KRABA
Masz 3 kraby tęczowe w jednym akwa?? o matko...

No oby nie było tych bójek =D
A jaki litraż ??
Temat: Jak często i czym karmić kraba??
Witam
Jak często , czym karmić kraba tęczowego i w jakich ilościach
Temat: Problem - dziwna skorupa
Ja na tym zdjęciu nie widzę nic niepokojącego. Mój Stefan też tak ma. Widać taka uroda krabów tęczowych. Ich skorupa przybiera przeróżne odcienie, a te symetryczne, białe kropki to po prostu taki wzorek. Nie musisz się niczym według mnie przejmować.

Pozdrawiam
Temat: Brudna woda...
Witam! Wczoraj kupiłem kraba tęczowego i wszystkie potrzebne do niego akcesoria. Kamienie były zbierane z dworu, ale zostały umyte. Kupiłem też filtr. Mimo tego woda cały czas jest brudna i mętna. Nie wiem co jest nie tak. Proszę Was o pomoc.
Temat: Zabawki
krabik - dla mojego lubego na urodziny :) (bo marzył o krabie tęczowym ;))
Temat: Temperatura wody
Chcę kupić sobie kraba tęczowego. I mam pytanie: czy TRZEBA kupić grzałke oraz filtr?? I jakiej wielkości powinno być aqa dla jednego osobnika??Temat: Ciekawe aukcje allegro

podoba mi sie ceramika na pokrywie Swoją drogą ciekawe czemu ma akwa zalane do połowy

Bo trzyma tam Kraba Teczowego, albo ZOlwie czerwonolice ?!?! Ha, ja zyje nadzieja...Temat: "Terrarium" dla malucha greckiego
A co masz w tym akwa obok tej "miski" . Akwarium dla kraba tęczowego ?Temat: Rybki w akwarium... pokarm czy ozdoba??
a czy kraba tęczowego mogę kopic do mojego żółwiaka czy nic mu się nie stanieTemat: Akwarium 65l i co dalej ;>
ja Ci proponuję krewetkarium albo kraba tęczowego << mogę udzielić poradTemat: Zaczynamy - pare pytan :]
Kosciuszko: w tychach sa kraby teczowe w zoologicznym, dosyc duzo tam ich jest moj Iki tam był kupiony, kosztuja jakos 30 zl
Temat: Nasze inne zwierzaki :)
:)
Ja mam :
-Kota
-Fretkę
-Kraba tęczowego
-od czasu do czasu patyczaki
-aha... i mam jeszcze brata :D:D:D
Temat: Czy taka wielkość wystarczy?
pamiętaj że kraby tęczowe rosną do 10 cm srednicy pancerza
Temat: Zaczynamy - pare pytan :]
Tutaj chyba wszyscy kraby tęczowe (sądząc po zdjęciach). Ale jeśli chodzi o najmniejsze, to one do nich nie należą Bo dorastają do sporych rozmiarów.
Temat: co robic?
Matra miałam kiedyś kraba tęczowego-fajna sprawa:-)Temat: Zaczynamy - pare pytan :]
Śmieszny stwór Ciekawe czy tak jak kraby tęczowe trzymane w niewoli straci swoje kolory?
Temat: co słychac u Waszych Krabików
A moje 2 kraby tęczowe dziś dobrze się bawią.
Szaleją po akwa. i je demolują.

Martwię się trochę bo mam już je ponad 1 i pół roku a wciąż nie miały wylinki!!!!
Temat: Krab - kilka pytań
Przerażacie mnie tymi cenami... Ja już widziałem tęczowe po 18zł. (ale kiepskie sztuki). Na ogól jednak cena nie przekracza 25zł. a często jest to 20zł.

No, ale czego się nie robi, żeby mieć kraba
Temat: Krab
Ozywmy to forum kto z was ma w sowich zbiornikach kraba? ja posiadam teczowego po 2 wylinkach i jego pancerzyk mial okolo 2cm a teraz ma okolo 3,5-4cm.. Stefan zachowuje sie bardzo nieporadnie i juz dwa razy uciekl z akwarium
Temat: a jednak!!!!!!
ja mam dwa kraby mangrowego i teczowego i 4 neonki i ani jeden ani drugi ich nie rusza..... co wiecej czasami rybki chowaja sie w jamkach razem z krabami i nic...
Temat: ŻYWIENIE KRABA
A powiedżcie mi drodzy krabowicze, czy wełnistoreki krab wynurkowany z rzeki może jadac to samo co teczowy? np owoce,
Temat: To jest Miecio
Mam pytanko. Czy masz może jeszcze jakieś zdjęcia Miecia, zanim udał się do tęczowej krainy wiecznej szczęśliwości krabów? Przepraszam, że o to proszę.... Ale chciałabym zobaczyć dokładniej jego pancerz....
Temat: Gra "mówisz i masz"
Az tak trudno
Dobra nie musi być tęczowy
Wystarczy fotka pluszowego kraba
(Ja znalazłem 3 takie fotki)
Temat: Alpha
Jaki to gatunek kraba, bo to raczej nie jest tęczowy???
Temat: przykład #1
Przykładowe urządzenie terrarium

Jest wiele szkół urządzania terrarium dla kraba tęczowego. Ponieważ wielu hodowców twierdzi, że dobrze się one czują w akwarium z dostępną wysepką nie mam zamiaru tego negować. Prawdziwe terrarium jednak powinno odwzorowywać naturalne środowisko, a to wygląda już trochę bardziej skomplikowanie. Terrarium powinno być podzielone na dwie części: wodną i lądową, z których lądowa powinna zajmować ok. 2/3 powierzchni zbiornika. Ziemia o głębokości ok. 15-20 cm najlepsza jest mieszanką torfu z piachem w dowolnych proporcjach. Wody może być dużo ale w zupełności wystarczy 5-10 cm. Można do wody dodać soli kuchennej (NaCl) lub niejodowanej do słonego akwarium w ilości szczypty na 10 litrów. Nie jest to jednak konieczne do prawidłowego wzrostu i rozwoju zwierzęcia. Zaleca się zainstalować jakiś filtr oraz grzałkę (woda musi być czysta, niezmącona i ciepła). Wodę wymieniamy w momencie zauważenia zmącenia lub nieprzyjemnego zapachu. Woda nie nadająca się do terrarium to taka o pH niższym niż 4. Takie pH świadczy o nadmiarze rozkładającego się w niej jedzenia. Krab wtedy najczęściej ucieka jak najdalej na część lądową. Dodawanie do wody jakichkolwiek preparatów chemicznych źle wpływa na zdrowie skorupiaka. Raczej nie należy stosować żadnych uzdatniaczy ani środków strącających osad, jeżeli woda jest brudna to trzeba ją po prostu wymienić. Środki podnoszące twardość wody są zbędne, gdyż krab powinien dostawać odpowiednią ilość wapnia w pokarmie, jednak dodawanie ich nie powinno zaszkodzić zwierzęciu. Krab uwielbia kopać norki dlatego należy się naszykować na to, że to jak urządzimy terrarium szybko może się zmienić wedle gustu kraba. Nie trzeba szczelnie odgradzać wody od lądu, jest to wskazane gdy mamy duże terrarium, lub terrarium z wieloma gatunkami zwierząt (np. rybki w strefie wodnej i kraby w lądowej). W małych zbiornikach zapobiegamy jedynie wsypywaniu się ziemi do wody odgradzając ją np. lignitami. Należy nastawić się, że jedyne rośliny, które przetrwają pierwszy tydzień to te które są podwieszone (i to na wysokość wyciągnięcia kleszcza kraba). Wszelkie posadzone rośliny zostaną wcześniej lub później zjedzone. Dla estetyki wyglądu i ekspozycji można umieścić korzeń pamiętając o jego wcześniejszym zdezynfekowaniu. Dekoracje nie powinny sięgać przykrycia, ponieważ kraby sa mistrzami ucieczki - bardzo dobrze wspinaja się po kablach, kamieniach, a także po roślinach. Dosyć szczelnie przykrywamy, zapewniając wentylację pomieszczenia (można pod szybę przykrywającą włożyć korek od wina przecięty na pół jako dystans).

[żródło: www.terrarium.com.pl ] z moimi zmianami:)
Temat: Metoda Montignac
Tak tu opisywaliście dietę zgodną z grupą krwi więc poszukałem sobie o niej co nieco i czytam. Wspomnę, że jestem z grupy A (rolnicy, immigranci):
Czytam, że mam wyeliminować mięso bo jest dla mnie niedobre i odkłada się w postaci tłuszczu. OK - jak się uprę to mogę zrezygnować z mięsa.
Czytam dalej jakie ryby mam jeść, a jakich nie: pstrąg tęczowy jest podobno dla mnie dobry - no pięknie - większej, tłystszej i bardziej niezdrowej ochydy nigdy nie wezmę do ust. Wiem jak się je choduje i nigdy, przenigdy nikt mi nie wmówi, żebym go zjadł. Za to czytam, że mam sobie kraba odpuścić. Ciekawe dlaczego. Mięso kraba jest zdrowe. Pewnie rolnicy i imigranci nie jadali krabów bo mieszkali daleko od morza
Nabiał: kolejna porażka bo wszystko sojowe, nawet sera nie da rady zjeść bo niezdrowy. Mógłbym przeżyć ale nie bez żółtego sera (poza tym gdzie jak nie w nim szukać wapnia ?). Nie ma pić mleka, jogurtu ani kefiru. Hmmm ciekawa teoria. Podobno wszystko w moim organizmie zamienia się w tłuszcz.
Oleje i tłuszcze: no tutaj akurat autor diety nie przgiął zbytnio bo oleju bawełnianego nie mam zamiaru spożywać, a oliwę uwielbiam.
Orzechy: LOL tutaj się obśmiałem. Pewnie jedne orzechy są tłustsze od innych albo mają inne promieniowanie
Fasole: nie mogę jeść czerwonej fasoli także odpada mi chilli con carne
Ze zbóż dowiedziałem się, że mam jeść grykę i kasze i jakiś amarant :O
Pszenica jest dla mnie trucizną nawet w postaci kiełków. Mimo, że jestem pochodzenia rolniczego nie mogę jeść zbóż hehe totalny lol
Soki: sok pomarańczowy mi szkodzi, a grejfrutowy nie Najgorsze, że pomidorowy też mi szkodzi :O - pewnie chodziło tutaj o ten syf z hortexu
Herbatki ziołowe pominę bo jedynie z chmielu pijam czasami.
Już nie wspomnę, że majonezu i kechupu nie mogę jeść bo wszystko to mi szkodzi.
Dieta moim zdaniem jest idiotyczna. Może mógłbym się przekonać, ale gwoździa do trumny tej diety wbiła polecana mi kawa bezkofeinowa i odradzana naturalna.
Hmmm pewnie pradawni immigranci też pili bezkofeinową bo znali technologie XX wieku.
Idiotyzm kompletny.
W czasie pisania tego tekstu zjadłem sobie odradzane mi draże chińskie będące siedliskiem demonów otyłości i promieniowania z Saturna ...
... dieta zgodna z grupą krwi jest pozbawionym sensu bełkotem sprzed 20 lat.
Jak ktoś ją zastosował i efekty widoczne poczuł w kilka dni to się nie dziwię. Gdybym przestał jeść mięso, ser, mleko, jogurty, kefiry, chleb, a zaczął wsuwać pstąga z tuczarni to zapewne schudłbym, zmarniał i się zrzygał jedząc te wzkazane przez autora śmieci (czytaj mąkę z amarantu)
Strona 1 z 2 • Zostało wyszukane 153 postów • 1, 2

© 2009 - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates